Certyfikaty cenione w Chinach

More
4 年 9 个月 前 #7120 ryżowa
Hej,
Planuję w przyszłości zabrać się za certyfikat z... angielskiego :) W Europie konkretne certyfikaty cenione są bardziej niż inne, a które są bardziej cenione przez Chińczyków? Jaki certyfikat może mi się przydać jeśli wiążę swoją przyszłość również z chińskim (u chińskich lub polskich pracodawców)?
Z góry przepraszam jeśli kategoria nie pasuje, ale lepszej nie widziałam

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
4 年 9 个月 前 #7121 krepa
Replied by krepa on topic Certyfikaty cenione w Chinach
Jakikolwiek certyfikat z j. ang. w Chinach daje ci możliwość zostania dobrze opłacanym nauczycielem. Im więcej certyfikatów tym lepsze warunki możesz wynegocjować. Jeżeli do tego dojdzie doświadczenie będziesz miał płacone jak za native speakera (czyli dosyć dużo). W tej branży nie chodzi o jakość nauczania, więc nawet jakieś śmieszne certyfikaty on-line są cenione. Do pracy w innych miejscach na ogół Chińczycy nie znają żadnych certyfikatów, liczą się koneksje i faktyczna znajomość języka, bardziej niż papiery. Firmy zagraniczne, w zależności od pozycji, będą działały podobnie jak u siebie w kraju.

Na j. chin. możesz uzyskać HSK, lub inne ( www.chinesetest.cn ), ale też nie mają znaczenia. Te certyfikaty są moim zdaniem gówno warte, a poza tym można sobie je kupić w chinach (oryginał), albo kupić odp. przed egzaminem. Raczej sami Chińczycy rzadko kiedy wiedzą co to jest HSK, to jest potrzebne tylko tym, którzy chcą się dostać na studia w języku chińskim, innego zastosowania nigdy nie widziałem.

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

创建页面时间:0.194秒
核心: Kunena 论坛