Sino-Pol Group LLC

  • Topic Author
  • 访客
  • 访客
9 年 6 个月 前 - 9 年 5 个月 前 #3987
Sino-Pol Group LLC was created by
Last edit: 9 年 5 个月 前 by .
此主题已锁定。
More
9 年 6 个月 前 - 9 年 5 个月 前 #3989 achinger
Replied by achinger on topic Odp: Sino-Pol Group LLC
W jakim wymiarze Sino-Pol Group jest partnerem z Ministerstwem Gospodarki RP oraz Ministerstwem Finansów RP (oraz innymi wymienionymi na stronie www podmiotami)?
Last edit: 9 年 5 个月 前 by .
此主题已锁定。
More
9 年 6 个月 前 - 9 年 5 个月 前 #3993 Yao laoshi
Replied by Yao laoshi on topic Odp: Sino-Pol Group LLC

Sino-Pol Group LLC posiada unikalną ekspertyzę w zakresie środowisk biznesowych Chin oraz Polski.


Angielskie słowo "expertise" znaczy coś zupełnie innego niż polskie "ekspertyza". Jeśli reklamuje się m.in. usługi tłumaczeniowe, taki błąd jest kompromitujący.

Pragniemy zaznaczyć, iż Sino-Pol Group LLC jest obecnie jedyną firmą doradztwa biznesowego z całkowicie polskim kapitałem na terenie Chin.


To jest oczywiście nieprawda, podobnie jak wszelkie spotykane w reklamach proszków do prania stwierdzenia w rodzaju "XXX jest dwa razy skuteczniejszy niż zwykłe proszki" czy "biel tysiąc razy bielsza". Na pewno nie jest to jedyna tego rodzaju polska firma, a co do "kapitału", to być może chodziło o "Kapitał" (pełne polskie wydanie "Kapitału" Karola Marska)? Brzmi jednak ładnie, nie ma co.

Uprzejmie prosimy Państwa o ewentualne opinie oraz sugestie dotyczące działalności Sino-Pol Group LLC.


Na początek ośmieliłbym się zasugerować refleksję nad następującą kwestią: gdzie kończy się tzw. marketing (słowo obrzydliwe, ale niestety już język polski skutecznie zanieczyściło), a zaczyna zwyczajna mitomania?

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog
Last edit: 9 年 5 个月 前 by .
此主题已锁定。
  • Topic Author
  • 访客
  • 访客
9 年 5 个月 前 - 9 年 5 个月 前 #4182
Replied by on topic Odp: Sino-Pol Group LLC
Last edit: 9 年 5 个月 前 by .
此主题已锁定。
More
9 年 5 个月 前 - 9 年 5 个月 前 #4183 Camillvs
Replied by Camillvs on topic Odp: Sino-Pol Group LLC
Znam też inną firmę w Szanghaju.

人在江湖,身不由己!
Last edit: 9 年 5 个月 前 by .
此主题已锁定。
More
9 年 5 个月 前 - 9 年 5 个月 前 #4187 achinger
Replied by achinger on topic Odp: Sino-Pol Group LLC
Możecie mnie skrytykować, jeżeli uznacie, że było to zbyt upierdliwe, ale właśnie zadzwoniłem do Ministerstwa Finansów, gdzie przełączano mnie 5 razy... Każdej z urzędniczek próbowałem wytłumaczyć, że jest firma, która rzekomo współpracuje z MF i chciałbym ten fakt potwierdzić. Żadna z przemiłych Pań tego faktu nie potwierdziła, a urzędniczka odpowiedzialna za Dział Prawny w MF powiedziała, że MF nie ma możliwości współpracy/partnerstwa z żadnymi firmami.

Wiem skąd bierze się ta niesamowita chęć do powoływania się na najwyższych przedstawicieli władzy państwowej. Np. Pye (1982) w Chinese Commercial Negotiation Style lub Fang (2006) w Negotiation: The Chinese Style rozprawiali o tym, jak to trzeba pokazać tzw. plecy u najwyższych władz, aby coś osiągnąć/załatwić. O ile na rynku chińskim ta strategia się sprawdza, to na polskojęzycznej stronie internetowej faktycznie brzmi to jak mitomania...
Last edit: 9 年 5 个月 前 by .
此主题已锁定。
创建页面时间:0.231秒
核心: Kunena 论坛