Badania do wizy studenckiej

More
5 年 1 个月 前 #7160 kuroishinzo
HIV, Syfilis, RTG klatki piersiowej, EKG serca oraz badania ogólne - gdzie muszę udać się, by przejść takie badania? Czy wystarczy, że pójdę do lekarza rodzinnego i tam dostanę jakieś skierowania? Jak to wygląda?

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
5 年 1 个月 前 #7162 achinger
Tak, lekarz rodzinny wystawia skierowanie. Ale z doświadczenia wiem, że jak nie masz tych badań, to po przyjeździe do Chin na uniwersytecie zwykle organizowany jest autobus i wszyscy, którzy nie mają, jadą do specjalnego szpitala, gdzie na pniu i od ręki wszystkie badania robią. Opłata wynosi ok. 600RMB (w zależności od miasta i uniwersytetu).

Jak robisz w Polsce, to koniecznie weź ze sobą zdjęcie rentgenowskie, wydruk EKG i wyniki na syfy do Chin. Samo wypełnienie tego formularza im nie wystarczy i będą chcieli powtórzyć badania.

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
5 年 1 个月 前 #7166 krepa
Replied by krepa on topic Badania do wizy studenckiej
Trzeba pamiętać, że to jest biznes dla nich, możesz chcieć uniknąć wszelkich dodatkowych opłat, a i tak cię na czymś złapią. Np. w szpitalu (centrum zdrowia podróżnych) w Chinach wystarczy im pokazać ten formularz zdrowotny, który jest dodawany do aplikacji o wizę (nie pamiętam nazwy) i teoretycznie można uniknąć całych badań i zapłacić tylko 50y za certyfikat. Ten formularz ma wpierw wypełnić lekarz w Polsce. Mało osób wie, że trzeba lekarza poprosić, aby wypełnił dwa takie formularze, bo jedną kopię zabiorą w ambasadzie. Formularz musi być prawidłowo wypełniony, trzeba pamiętać, żeby pieczątka i podpis była w dobrym miejscu. Ostatnio mnie złapali, bo podpis powinien być NA pieczątce, czy jakoś tak, a u mnie był gdzieś obok. No i znowu miałem badania, znowu RTG klatki (niezdrowo robić więcej niż raz na pół roku) i znowu opłaty...
W moim przypadku wystarczył tylko ten formularz, nie ma potrzeby wysyłać do ambasady zdjęć RTG, wyników na HIV czy innych.
Weź ze sobą dużo zdjęć paszportowych. :lol:

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
4 年 11 个月 前 #7246 TomaszP
Replied by TomaszP on topic Badania do wizy studenckiej
Czy formularz o którym jest mowa to "Physicial examination record for foreigner" ? Jestem teraz na etapie organizowania i przerażenia tym wszystkim.. Rozumiem, że w całości ten formularz wypełnia lekarz, tak ?
W dokumentach z uczelni jest napisane, że potrzebuje również wyniki badań krwi... Czy to chodzi własnie o HIV i Syfilis ? Czy o coś więcej ?

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
4 年 5 个月 前 #7483 aleksandraw
Witam,
Wjeżdżam do Chin na wizie X2 (do 180 dni). Czy z tą wizą mogę się starać o residence permit i mieć możliwość wielokrotnego wjazdu? Niestety na wizie X2 mam jedynie możliwość jednokrotnego wjazdu na teren Chin, a chciałabym wyjechać stamtąd do Hong Kongu Makau itp.

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
4 年 5 个月 前 #7485 krepa
Replied by krepa on topic Badania do wizy studenckiej
@aleksandraw

Nie wiem czy możesz starać się o residence permit, ale o możliwość wielokrotnego wjazdu aplikować chyba możesz, tylko nie koniecznie muszą się zgodzić. Zapytaj tego kto wystawił ci formularz JW.

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

创建页面时间:0.214秒
核心: Kunena 论坛