Polak o życiu w Pekinie - artykuł

More
5 年 5 个月 前 - 5 年 5 个月 前 #7261 achinger
W ramach autopromocji, ale też bo i parę ciekawych tematów poruszyliśmy - polecam lekturę na Bankier.pl. Odświeżam też kategorię "Życie codzienne" na naszym forum!

www.bankier.pl/wiadomosc/Polak-o-zyciu-w...ieszkam-7272140.html
Last edit: 5 年 5 个月 前 by achinger.

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
5 年 5 个月 前 #7262 Monkey
Miło, że poruszane są takie tematy. Według mnie trochę za dużo tutaj pytań narzucających typowo polski punkt widzenia. Tzn. pytania idące w kierunku: daleko tam i brudno, jest rozwój ale jakiś taki dziki, co cię tam trzyma? itp. Tytuł powinien brzmieć: Historia wielkiej udręki, ale są też korzyści o które starałam się nie pytać. Ładniej byłoby gdyby skupiono się na tytułowych korzyściach. Z drugiej strony tekst kierowany do zachodniego czytelnika nie może mieć zbyt wielu pozytywnych spostrzeżeń na temat ChRL. W skrócie, gratuluję obiektywnych, rzeczowych odpowiedzi na stronnicze i haczykowate pytania.

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
5 年 5 个月 前 #7263 achinger
Dzięki za komentarz. Podoba mi się Twoja propozycja tytułu artykułu! Doskonale zdiagnozowałeś problem tendencyjnych pytań. Uważam, że naszą rolą, rolą sinologów (bynajmniej nie mam tutaj na myśli tylko i wyłącznie sinologów w znaczeniu osób, które skończyły studia sinologiczne), jest prostowanie wypaczonych stereotypów lub aktualizowanie wiedzy polskiego odbiorcy. Jeżeli odpowiadając na pytania dziennikarki udało mi się to choć trochę, to artykuł spełni swoje zadanie w tej kwestii.

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
5 年 5 个月 前 #7264 Monkey
Jestem zdania, że zasadniczo zdecydowana większość dziennikarzy rzadko nosi miedzy uszami coś oprócz woskowiny :P A są to ludzie, którzy chcąc nie chcąc są głównymi szafarzami informacji dla narodu. Pytania wyglądają na wklejone z jakiejś ładnej i w miarę kolorowej zachodniej gazety, a głęboka troska o te biedne i zagubione Chiny jaka z nich bije wręcz oślepia. Trzeba jednak przyznać, że lepiej kiedy na takie pytania odpowiada ktoś kto ma coś do powiedzenia, a nie ekspert Tefałenu który co tydzień jest ekspertem w innej kategorii życia.

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
5 年 5 个月 前 #7283 Janusz
Bardzo celowe odpowiedzi Krzysiu. Gratulacje. Nic więcej dodawać nie trzeba.

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

创建页面时间:0.176秒
核心: Kunena 论坛