Tajwan, Hongkong, Tybet

More
11 年 8 个月 前 #297 homikus
Chciałbym zaproponować i zapytać Was, co myślicie o utworzeniu dodatkowych Działów w Kategorii Chiny na Forum, mianowicie:

Tajwan, Hongkong i Tybet.

Myślę, że są to tematy, na które można dyskutować bardzo dużo i każdy z pewnością ma wiele do powiedzenia, a mogą rozrosnąć się na tyle, że uważam, iż potrzebne są właśnie osobne Działy. Upychanie wszystkiego gdzieś między Politykę a Społeczeństwo i Historię byłoby strasznym bałaganiarstwem.

Może jeszcze dodatkowo Makau?

A może nawet dobrym pomysłem będzie jedna osobna Kategoria nadrzędna z Działami poświęconymi tematyce tych regionów? Co myślicie na ten temat?

Bardzo proszę o opinie.

Osobiście skłaniam się ku jednej nadrzędnej Kategorii i kilku osobnym Działom, każdy poświęcony jednemu z regionów.

Chodzi o to, że jak najszybciej chciałbym wykrystalizować jak najbliższą ideałowi postać Forum i jego podział na Kategorie i Działy, jeszcze zanim zajdzie potrzeba przenoszenia nie wiadomo ilu wątków.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
11 年 8 个月 前 #322 szopen
Replied by szopen on topic Tajwan, Hongkong, Tybet
Moze dzial pt Greater China?

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
11 年 8 个月 前 #323 homikus
Replied by homikus on topic Tajwan, Hongkong, Tybet
Jako sinolog sympatyzujący z Kontynentem i tamtejszymi władzami, wychowany w dodatku na warszawskiej sinologii, od razu musiałem potraktować 大陆 (Kontynent), czyli de facto obecną ChRL jako te właściwe i jedyne Wielkie Chiny (hm, cóż za ciekawa międzyjęzykowa gra słów... ;D ).

Dlatego wręcz niewybaczalnym nietaktem byłoby łączenie tajwańskich sługusów amerykańskiego imperializmu w jednej kategorii z miłującym pokój narodem Chińskiej Republiki Ludowej ;D

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

创建页面时间:0.164秒
核心: Kunena 论坛