BS Economics chinski angielski hiszpanski jakie mozliwosci pracy w Polsce

More
7 年 5 个月 前 #5337 bialychinczyk
Witam, mam pytanie, a takze licze na opinie.

Moja corka skonczyla ekonomie na Jinan University w Kantonie, pracowala przez rok w Chinach, ale teraz chce pomieszkac, popracowac i zwiedzic Europe, takze w przyszlosci zrobic magisterium w Polsce. Teraz jest w Szczecinie, pozniej byc moze bedzie mieszkac we Wroclawiu. Umie bardzo dobrze  chinski, angielski i chiszpanski, nastepne kilka miesiecy bedzie sie uczyla polskiego. Istnieje mozliwosc wymiany nauki jednego z tych jezykow za nauke polskiego.

Ma obywatelstwo polskie, US i jakies tam inne, to nie ma znaczenia.

Jakie ma  mozliwosci pracy w Polsce? I za ile?

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

  • 访客
  • 访客
7 年 5 个月 前 #5338
Witam,
myślę, że kluczowa okaże się znajomość języków obcych (brak płynnej znajomości polskiego to nie problem w tym przypadku). Jest dość sporo korporacji które właśnie na to stawiają. Ciężko co prawda określić o jakie stanowisko mogla by obiegać się Pańska córka zależy to od specjalizacji, doświadczenia itp....
Sam znam przypadek kiedy osoba kompletnie nie mająca nic wspólnego  z ekonomia została tłumaczem w jednej z zagranicznych firm.
Atutem jest dość "egzotyczne" wykształcenie które samo w sobie może przyciągać pracodawców.
Pzdr. 

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

  • 访客
  • 访客
7 年 5 个月 前 #5339
PS: jeśli chodzi o lokalizacje to chyba nie można ograniczać się do wybranego miasta.... należało by wziąć pod uwagę także  Warszawę jako jedno z większych skupisk zagranicznych firm.
Kwestia finansowa no to już w zależności od wymagań..... ale niestety w Polsce kokosów na pewno nie będzie.... z racji ogólno - panującego kultu "doświadczenia" którego Pana córka pewnie nie ma (mogę się oczywiście mylić) ;)

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
7 年 5 个月 前 #5340 bialychinczyk

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
7 年 5 个月 前 #5348 Mulan
Jeśli była by we Wrocławiu, to chętnie pouczyłabym jej polskiego w zamian za chiński :) to mogło by być bardzo ciekawe doświadczenie

Blog o Chinach, po prostu... liu-mulan.blogspot.com

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

创建页面时间:0.192秒
核心: Kunena 论坛