Jak stworzyć w Internecie słownik PL-CH?

More
11 年 1 周 前 #2370 jin tongxue
Od pewnego czasu chodzi mi po głowie stworzenie takiej bazy danych w Internecie, gdzie można by wrzucać słówka po polsku i po chińsku wraz z przykładami np. z googla, yahoo czy baidu, coś w stylu internetowego słownika. Mój brat jest maniakiem bazodanowym, więc jest nastawiony entuzjastycznie i mógłby się zająć stroną techniczną. 
Gdyby zaprząc do roboty studentów UW i UAM (a są też przecież polonistyki w ChRL, Kongzi Xueyuan itp...), którzy w ramach zaliczeń mogliby odrabiać trochę sinologicznej pańszczyzny, po trzech-czterech latach mielibyśmy całkowicie za darmo niezgorszy słownik polsko-chiński w wolnym dostępie. Tłumaczenie poprzez język trzeci można by pomału odstawić do muzeum.

Co trzeba zrobic, żeby to chwyciło?

得魚忘筌,得意忘言。

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
11 年 1 周 前 #2372 Niltinco

Co trzeba zrobic, żeby to chwyciło?

Rozreklamować. Na pewno znajdą się osoby chętne do pomocy bo skoro w przypadku japonistów z różnych uczelni taka współpraca jest możliwa (patrz serwis http://pokeprojekt.maikeru.pl/ ) to i z zebraniem sinologów (lub po prostu osób znających chiński) nie powinno być aż takiego problemu.

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
10 年 11 个月 前 #2518 misheque
Gwarantuje, ze jezeli zostanie uruchomiony serwis z sensownymskryptem, z mozliwoscia zakladania kont i moderowania slownika, cos jak wikipedia, to ludzie w to wejda, i wciagna innych ludzi. Kto napisze skrypt? Jesli zajdziesz zspol, ludzi, ktorzy zechca sie zadedykowac,to ja moge poprowadzic ten projekt, prowadzilem juz znacznie wieksze projekty w Pekinie i teraz na Tajwanie w pracy w tej wlasnie branzy. Zespol wymaga przynajmniej:
- programista www (PHP/Perl/ASN etc., Javascript, CGI, bla bla)
- architekt bazodanowy (chocby MySQL lub cokolwiek)
- designer (grafik/Flashowiec)
jesli udaloby sie zrekrutowac taki zespol z zaangazowanymi osobami, to moge postawic taki serwis.

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

创建页面时间:0.200秒
核心: Kunena 论坛