Co wyraża chiński znaczek...

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu - 6 lata 8 miesiąc temu #5902 przez bartosz79
Witam, bardzo chciałbym poznac znaczenie pewnego znaku (w załączeniu) - chyba jest chiński, jednak zupełnie nie wiem jak zabrac się za jego tłumaczenie. Mam świadomośc też że symbol, który przedstawiam może byc zlepkiem liter chińskich nieudolnie nakreślonych lub zmodyfikowanych. Czy ktos może mi pomóc i podpowiedziec co oznacza ten symbol?
Ostatnia6 lata 8 miesiąc temu edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu - 6 lata 8 miesiąc temu #5904 przez Niltinco
Jeśli miał być to znak chiński to został napisany na ślepo i to palcem od stopy. A jeśli jest to tatuaż to mam tylko jeden komentarz: HAHAHAHAHAHAHAHAHA

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora
Ostatnia6 lata 8 miesiąc temu edycja: od.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #5906 przez homikus
No ciężka sprawa... Te esy-floresy są co prawda ewidentnie stylizowane na znak chiński, jednak to by było na tyle.

Przy okazji chciałbym zwrócić uwagę, że nie istnieje termin "znaczek chiński" i użycie zdrobnienia jest zwykłym błędem. Chińskie są ZNAKI, znaczki co najwyżej pocztowe.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #5911 przez bartosz79
piszę "znaczek", bo niezupełnie mi się on wiąże z pismem chińskim... myślałem tylko że może on w jakiś sposób przypominac znaki chińskie i w związku z tym ma jakieś znaczenie. Wielkie dzieki za odpowiedzi, przynajmniej wiem co sądzą na ten temat specjaliści  ;)
Niltinco - masz rację, ktoś kogo poznałem ma taki tatuaż  ;) nie jest taki zły "na żywo"

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #5912 przez Niltinco

Niltinco - masz rację, ktoś kogo poznałem ma taki tatuaż  ;) nie jest taki zły "na żywo"

Nie no, myślę że na żywo jego urok się nie zwiększa ^^. Zawsze się zastanawiam co kieruje takimi osobami (poza alkoholem), że decydują się na orientalne tatuaże nie sprawdzając co lub czy cokolwiek to znaczy oraz czy to w ogóle do czegokolwiek podobne.
Ja jedynie będąc jeszcze w liceum dostałam bluzkę z wyhaftowaną kaligrafią oznaczającą "handel" :D. Niemniej bluzkę można zdjąć, a pozbycie się tatuażu to nie takie hop siup.

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #5913 przez homikus

Nie no, myślę że na żywo jego urok się nie zwiększa ^^.

Fakt, choć pewnie nie dla wszystkich... większość ludzi nie ma pojęcia o chińskim piśmie, więc ten orientalny klimat będzie im się - jeśli lubią - i tak podobał, wcale nie mniej od któregoś z rzeczywistych chińskich znaków ^^ Cel więc osiągnięty.

Zawsze się zastanawiam co kieruje takimi osobami (poza alkoholem), że decydują się na orientalne tatuaże nie sprawdzając co lub czy cokolwiek to znaczy oraz czy to w ogóle do czegokolwiek podobne.

Absolutnie należy pamiętać, że działa to i w drugą stronę! Całe mnóstwo Azjatów ma wytatuowane jakieś bzdury po angielsku (choć to pewnie coraz mniej, jako że znajomość angielskiego jest tu coraz sensowniejsza) albo w innych językach ;D

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Czas generowania strony: 0.352 s.
Zasilane przez Forum Kunena