Wymowa

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #5033 przez ril
Replied by ril on topic Wymowa
Mam trochę kontaktu z Chińczykami z Singapuru i Malezji. Zaintrygowało mnie, że w ich mowie w ogóle nie słychać tak charakterystycznej dla mandaryńskiego głoski shi. To, że wymawiają "xie xie" jak /sie sie/ to jeszcze pół biedy, bo można rozróżnić pinyinowe x od s po tym, czy wygłos zaczyna się miękko. Ale sh wymawiają prawie jak s, ja nie jestem w stanie odróżnić. Jakby rozpoznanie o który znak chodzi nie było w pełnym homofonów putonghua wystarczająco trudne :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #5131 przez Camillvs
Replied by Camillvs on topic Wymowa

Witam.
Interesuję się chińską kulturą od pewnego czasu i poważnie zastanawiam się nad podjęciem studiów jezyka chińskiego. Mam jednak wadę wymowy r i mam pewne wątpliwości czy nie zaciąży to nad moją nauką a przede wszystkim na wymowie (abstrahując od innych trudności w sinologii). Czy może ktoś też ma tą wadę a językiem posługuje się bezproblemowo? Proszę o wasze opinie :)

Chińczycy też mają problemy "r", w ogóle dużo osób mówi z rożnymi naleciałościami i błędami, nie ma co się przejmować. 风湿 potrafi stać się fensi, 热 staje się le, 牛奶 staje się liulai itd。

人在江湖,身不由己!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.158 s.
Zasilane przez Forum Kunena