Wymowa

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #4989 przez infamous
Wymowa was created by infamous
Witam.
Interesuję się chińską kulturą od pewnego czasu i poważnie zastanawiam się nad podjęciem studiów jezyka chińskiego. Mam jednak wadę wymowy r i mam pewne wątpliwości czy nie zaciąży to nad moją nauką a przede wszystkim na wymowie (abstrahując od innych trudności w sinologii). Czy może ktoś też ma tą wadę a językiem posługuje się bezproblemowo? Proszę o wasze opinie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Gość
  • Gość
7 lata 11 miesiąc temu - 7 lata 11 miesiąc temu #4990 przez
Replied by on topic Wymowa
Sam mam lekkie kłopoty z reraniem, ale nigdy nie miałem z tego powodu problemów z wymową w języku chińskim. W chińskim  ten fonem nie występuje, także nie masz się czego obawiać.
Ostatnia7 lata 11 miesiąc temu edycja: od.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #4991 przez infamous
Replied by infamous on topic Wymowa
Czyli poza ogólnymi trudnościami nie miałbym szczególnych problemów? :D Dzięki, uspokoiłeś mnie bardzo. Może ktoś jeszce sie wypowie.

• Gość
  • Gość
7 lata 11 miesiąc temu #4992 przez
Replied by on topic Wymowa
Niemniej problem mógłby się pojawić w pracy zawodowej w przypadku tłumaczeń ustnych na język polski - wszystko zależy od tego jak głęboka jest twoja wada wymowy. Reranie języczkowe - "R francuskie" raczej nie stanowi tu problemu, natomiast wada polegająca na wymowie r jako l lub j lub w ogóle pomijanie tej głoski byłaby już poważnym przeciwwskazaniem do podjęcia tego typu pracy.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #4993 przez infamous
Replied by infamous on topic Wymowa
Mam właśnie to reranie języczkowe (nawet nie wiedziałem że tak to się zabawnie nazywa :). Muszę wziąć pod uwagę, że może to przeszkadzać ale nie zniechęcam się. Bardzo rzadko jest tak, że by ktoś nie zrozumiał jakiegoś słowa ale jednak tak bywa. Skaranie boskie, że rodzice dali mi na imię Jarek :p

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #4995 przez Chińczyk
Replied by Chińczyk on topic Wymowa
Wydaje mi się, że może to być całkiem dużym problemem. Tak, jak napisał Boyang wszystko zależy od tego jak głęboka jest Twoja wada wymowy, bo w języku chińskim jest masa wyrazów brzmiących tak samo, lub podobnie, dlatego miałoby ogromne znaczenie czy mówiłbyś np. ruan (czyt. rułan/żułan), czy w przypadku gdzie zamiast "r" wymawiasz "l" lub "j" ten sam wyraz wymawiałbyś "lułan" lub "jułan", co ma ogromne znaczenie. Próbowałeś wybrać się do specjalisty, by choć w jakimś stopniu zminimalizować tę wadę?

Czas generowania strony: 0.169 s.
Zasilane przez Forum Kunena