Słownik elektroniczny

• Gość
  • Gość
8 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #4662 przez
Replied by on topic Słownik elektroniczny
Od paru lat korzystam ze słownika BESTA (model CD-800+) i jestem w miarę zadowolony. Jedynym minusem jest według mnie brak możliwości wyszukania całych wyrazów po pinyinie (trzeba to robić sylaba po sylabie). Słownik ma możliwość ręcznego wpisywania znaków, pinyin w słowniku cn-eng (nie ma pinyinu w eng-cn), możliwość sprawdzania skuteczności wymawiania tonów i przykładowe zdania (co prawda jest ich zwykle niewiele). Nie ma transkrypcji całych zdań, ale wymowę poszczególnych wyrazów w przykładach można stosunkowo łatwo sprawdzić najeżdżając na interesujące Cię znaki, co jest według mnie wystarczające ;) Poza tym ze strony producenta można ściągnąć sobie dodatkowe słowniki (np. słownik terminów technicznych). Jest też słownik chengyu (cn-cn).
Achinger, co to za słownik na iPhone? Czy ktoś z Was korzystał ze słownika  nciku ? Czy jest jakaś różnica w stosunku do tego co oferuje słownik internetowy?
Ostatnia8 lata 4 miesiąc temu edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #4663 przez achinger
Replied by achinger on topic Słownik elektroniczny
nciku jest dosc wolny, ale to zdaje sie jedna z pierwszych wersji, teraz nie wiem jak to wyglada bo przestalem uzywac, najczesciej jak potrzebuje slownika, to jestem wtedy przy komputerze.

Jezeli chodzi o slownik na iPhona to HNHSoft robi dosc dobry slowniczek, ale jest raczej skromnie wyposazony, malo slowek i brak przykladow zdan. Plusem jest to, ze szybko sie laduje i wygodnie wyszukuje slowa.

Ostatnia8 lata 4 miesiąc temu edycja: od.

• Gość
  • Gość
8 lata 4 miesiąc temu #4664 przez
Szkoda, mnie interesowałby słownik, który ma co najmniej 80 tys. słówek  :). Przymierzałem się do nciku, bo cenię ich słownik internetowy właśnie za zasób słownictwa i za duża ilość przykładów do każdego ze słówek, ale wersja Apple rzeczywiście wydaje się bardzo podstawowa. Chyba jednak na jakiś czas zostanę przy Beście, choć nie jest szczególnie poręczna do pracy w terenie  ;)

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #4665 przez achinger
Replied by achinger on topic Słownik elektroniczny
Ta liczba 80 tys. to suma obu par językowych cn-pl i pl-cn, czy masz raczej na mysli 80 tys. w jedna strone?

• Gość
  • Gość
8 lata 4 miesiąc temu #4666 przez
Chodziło mi tylko o jedną parę chiński-angielski.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #4667 przez Camillvs
Replied by Camillvs on topic Słownik elektroniczny

Nie bardzo rozumiem jakie ma znaczenie to, że z iPhona nie mozna wyjac baterii i ze mozna go dzieki temu namierzac (kazdy telefon mozna) do slownikow...

Z innego telefonu można baterię wyjąć i wtedy namierzyć go się nie da. A do słownika ma to się tak, że oddzielny słownik ma tę zaletę, że jest nienamierzalny ;) Jak ktoś "kręci lody" z Chińczykami, to może nie chcieć być namierzanym przez rozmaite służby "stąd i owąd".

人在江湖,身不由己!

Czas generowania strony: 0.211 s.
Zasilane przez Forum Kunena