Słownik elektroniczny

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #4649 przez xue sheng
Witam,
Jak dobrze wszyscy wiemy w Chinach, aż się roi od słowników elektronicznych. Ja natomiast jestem wybredną uczennicą, i mam dość duże wymagania:) Poszukuję słownika elektronicznego, eng-cn/cn-eng który będzie posiadał:
- możliwość wpisywania ręcznie znaków( ekran dotykowy)
- pinyin w słowniku cn-eng
- przykładowe zdania ( ktore również będą miały pinyin pod spodem, albo możliwość przeniesienia zdania do "tłumacza", gdzie będę mogła zobaczyć pinyin)
- sprawdzanie skuteczności wymawiana tonów.
Znalazłam dość dobry słownik BESTA, niestety on posiada tylko zdania przykładowe w języku chińskim, bez możliwości szybkiego sprawdzenia transkrypcji.
Z jakich słowników korzystacie, które są godne polecenia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #4650 przez achinger
Replied by achinger on topic Słownik elektroniczny
Wydaje mi się, że słowniki elektroniczne odchodzą do lamusa, a ich miejsce zajmują smartfonowe aplikacje. Fantastyczny słownik ma iPhone, powstają też nowe i coraz lepsze słowniki na telefony z systemem Android. Po co nosić dwa gadżety, skoro można mieć jeden równie sprawny!

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #4651 przez xue sheng
Replied by xue sheng on topic Słownik elektroniczny
Po pierwsze koszt zakupu iphona a słownika elektronicznego jest dość znacząca...co do Androida...w Chinach niestety nie ma dostępu do płatnych aplikacji na Market Android. Możesz polecić jakiś bezpłatny słownik z przykładowymi zdaniami??

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #4654 przez achinger
Jezeli chodzi o iPhona to masz racje jest drogi, ale telefony z Androidem można już kupić za 1200-1500 RMB, a to mniej wiecej tyle, co w miare dobry slownik elektroniczny.

Jezeli chodzi o Android Market to powiem słowami mojego przyjaciela: If there is a will, there is a way!

Zawsze mozna wejsc na Market poprzez jakiś płatny lub darmowy VPN.

Ale nie bede sie upieral przy swoim zdaniu, kupisz, co bedziesz uwazala za bardziej w twoim przypadku przydatne.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #4656 przez Camillvs
Replied by Camillvs on topic Słownik elektroniczny
Z iPhone'a nie można wyjąć baterii, a to znaczy, że ONI zawsze będą mogli namierzyć takie urządzenie ;)

人在江湖,身不由己!

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #4659 przez achinger
Nie bardzo rozumiem jakie ma znaczenie to, że z iPhona nie mozna wyjac baterii i ze mozna go dzieki temu namierzac (kazdy telefon mozna) do slownikow...

Czas generowania strony: 0.232 s.
Zasilane przez Forum Kunena