Chińskie piktogramy i historie biblijne

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #4265 przez ril
Okazuje się, że niektórzy doszukują się w budowie znaków chińskiego pisma potwierdzenia historii opisanych w Księdze Rodzaju. Ma to być dowód na ich prawdziwość. Nawet jakaś książka powstała, która tego dowodzi.
http://radtrap.wordpress.com/2011/04/14/chinskie-piktogramy-i-historie-biblijne/
W pierwszym momencie mnie to rozbawiło. Ale potem pomyślałem. Czy to nie jest dobry sposób na zapamiętanie znaków? Może niektórym łatwiej zapamiętywać abstrakcyjne zależności jeśli widzą w nich sens ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #4266 przez Niltinco
Czyli zwykła mnemotechnika, z tym że w biblijnym wydaniu. Ogólnie ciekawy pomysł.

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #4267 przez achinger
Ciekawe ile jest tych wszystkich 'znaków biblijnych' razem i jak to się ma do pełnej liczby znaków? Jeżeli jest to np. 50 znaków spośród hmm no właśnie kilkunastu, kilkudziesięciu tysięcy... to to czysty przypadek.

Ciekawi mnie też metoda, jaka zastosował autor ksiażki do wyszukania 'biblijnych znaków'. Chyba nie doznał objawienia, co?

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #4268 przez ril
Myślę, że szukał w kolejnych z nich sensu - jak udało mu się coś dopasować - dzielił się tym "odkryciem"

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #4269 przez Yao laoshi

Myślę, że szukał w kolejnych z nich sensu - jak udało mu się coś dopasować - dzielił się tym "odkryciem"

"Dopasować" to nie jest właściwe słowo, gdyż te "teorie" (sądząc po przykładach podanych na blogu) są dopasowane jak kwadratowe klocki do trójkątnych otworów - młotkiem...

Niestety, religijny fanatyzm nie sprzyja ani rzetelności, ani ścisłości, a może na szczęście, bo przynajmniej na pierwszy rzut oka widać, jakie to bzdury.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #4270 przez ril

Niestety, religijny fanatyzm nie sprzyja ani rzetelności, ani ścisłości

Żeby to był chociaż relijny fanatyzm, jak się człowiek bardziej wczyta w bloga to okazuje się, że wszystkim rządzą iluminaci i papież jest sługą szatana. Spisek, spisek rządzi światem.

Czas generowania strony: 0.201 s.
Zasilane przez Forum Kunena