Literatura specjalistyczna dot. j.chińskiego

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #4180 przez Jolanta
Witajcie,
poszukuję opracowań w języku polskim dotyczących języka chińskiego.
Opracowań dotyczących zagadnień gramatyki, fonetyki, metodyki nauczania, translatoryki, zagadnień międzykulturowych, etc.
Chciałabym stworzyć w miarę pełną bilbliografię dotyczącą języka chińskiego.
Mam bazę niemiecką, bardzo interesującą http://www-public.rz.uni-duesseldorf.de/~jorom002/bibliographie-full.htm#_Toc242430376
Jeśli komuś intersujące wyda się opracowanie w językach obcych, zwłaszcza dot. gramatyki proszę śmiało zamieszczać. Jednak chciałabym skupić się na publikacjach pisanych po polsku.
np.
M Kurpaska  Chińskie słownictwo onomatopeiczne
M. Künstler Problem szyku wyrazów w językach chińskich, w: Poznańskie Spotkania Językoznawcze, t. III, Poznań, 1998, ss. 117-128.
M. Künstler Fascynacja formą, czyli o piśmie chińskim, w: Znak-znaczenie-język, materiały II Heterogenicznego sympozjum, Zeszyt naukowy nr 36, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie z 1994 r., wydanie 2002 r., ss. 116-183.
M. Künstler Zaćmienie słońca/księżyca a klasyfikacja współczesnych języków chińskich, Poznańskie Spotkania Językoznawcze, t. VIII, Poznań, 2002, ss. 81-89.
M. Künstler Języki chińkie, Dialog, Warszawa, 2000.

Podręczniki * poproszę o recenzję osoby, które z nich nauczały oraz te uczące się z nich:
E. Zajdler, M. Jacoby, Q. Li-Piszczek, Współczesny język chiński. Mówię i piszę po chińsku. Części I–II, Dialog, Warszawa 2008
Kai-yu Lin, Pawlak Katarzyna Mówimy po chińsku. Z zeszytem do pisania znaków i płytą CD
Nowak Wojciech, Yang Fenghua Podręcznik do języka chińskiego  Wydawnictwo: Shaoumei

Historia
red Roman Sławiński Nowożytna historia Chin

proszę o dalsze propozycje..
Tu znalazłam jeszcze wątek http://www.chiny.pl/bolanshuku.php

Gospodarka

edycja w celu dodania publikacji podanej przez Yao Laoshi

www.rottka.pl
Pomaga rottweilerom.
Ostatnia8 lata 11 miesiąc temu edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #4196 przez Yao laoshi

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #4198 przez Jolanta
Chińskie słownictwo onomatopeiczne Kurpaska Maria
Dzięki Yao Laoshi, właśnie o takie skarby mi chodzi. Wiem, że istnieją interesujące publikacje, ale jeszcze na nie nie wpadłam :)

www.rottka.pl
Pomaga rottweilerom.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #4210 przez Yao laoshi
Nie ma za co!

Przypomniała mi się jeszcze inna książka:

Wisława Szkudlarczyk "Chiński język prasowy. Podręcznik - Antologia". Wydawnictwo Naukowe UAM, Poznań 1995

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #4214 przez ximinez
Wiem, że dr Zajdler popełniła gramatykę współczesnego j. chińskiego oraz jedną książkę o glottodydaktyce chińskiego. Dokładnego brzmienia tytułów nie pamiętam, ale myślę, że wujek google będzie w tej kwestii bardziej pomocny ;)

Czas generowania strony: 0.218 s.
Zasilane przez Forum Kunena