Nauka Chińskiego.

Więcej
9 lata 6 dni temu #4010 przez KOCHAMAZJE
  Witam, chciałbym was zapytać ile z waszego doświadczenia trwa nauka j. chińskiego??? Albo czy to prawda że najsensowniej jest nauczyć się mandaryńskiego??? Słyszałem że dużo z was umie chińskie , ciekaw jestem jak tego dokonaliście... Zapewne tam mieszkacie, a słyszałem że nawet dorośli chińczycy nie znają swoich języków w pełni. :) ???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 6 dni temu #4011 przez achinger
Replied by achinger on topic Nauka Chińskiego.
Moim zdaniem słowo klucz to "jakość". Jak się uczysz (często, systematycznie, sumiennie, rozumnie itp.; lub przeciwieństwa tych przymiotników) tak długo się uczysz.

Znam wiele osób, które twierdzą, że mówią płynnie po chińsku. To fakt, radzą sobie w życiu, ale nie potrafią przeczytać ze zrozumieniem artykułu w chińskiej gazecie...

Więcej
9 lata 5 dni temu #4015 przez ximinez
Replied by ximinez on topic Nauka Chińskiego.
Nauka chińskiego nigdy się nie kończy. Po roku (bardzo) intensywnej nauki można się dogadać, po trzech w miarę swobodnie czytać.

Braki w znajomości języka wśród dorosłych to problem zarówno Chińczyków, jak i użytkowników każdego innego języka, w tym np. Polaków, którzy na forach internetowych piszą "dużo z was umie chińskie" ;)

Więcej
9 lata 5 dni temu #4018 przez KOCHAMAZJE
Replied by KOCHAMAZJE on topic Nauka Chińskiego.
  A wy jak się go nauczyliście??? Oraz jaki dialekt??? Mandaryński?

Więcej
9 lata 5 dni temu #4020 przez achinger
Replied by achinger on topic Nauka Chińskiego.
Nie znam osobiście ani jednego Polaka (szerzej obcokrajowca), który uczyłby się dialektu innego niż mandaryński.

Więcej
9 lata 5 dni temu #4021 przez KOCHAMAZJE
Replied by KOCHAMAZJE on topic Nauka Chińskiego.
  Chciałbym się nauczyć tego języka ( tak samo jak japońskiego ;) ale zniechęca mnie to , iż ludzie dookoła mnie mówią żę chiński i wszystkie inne języki azjatyckie są tak trudne że to nie ma sensu

Czas generowania strony: 0.259 s.
Zasilane przez Forum Kunena