Słowniki

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #1011 przez Eddie
Słowniki was created by Eddie
Ha! Temat rzeka.
Ale mimo wszystko spyta.
Jakie najlepiej? Do znaków i do słówek.
Jeżeli chodzi o internetowy, to korzystam z tego: www.mandarintools.com/chardict.html
Wersje paperback:
-Collins Mandarin Chinese Dictionary Pocket Edition

Jako, że jestem początkujący nie potrzebuje jeszcze słownik ze strasznie dużą zawartością słów, ale pytam na przyszłość... jaki najlepiej?
Gdzieś przez forum przewjała się nazwa jakiegoś słownika po rosyjsku. Czy można więcej szczegółów ?
Prof. Majewicz mi mówił, że mają najlepsze słowniki do chińskiego jak i zresztą do japońskiego.
Do znaków również poporszę o jakąś wypowiedź.

NIECH ŻYJĄ WSZYSTKIE NARODY DEMOKRACJI LUDOWEJ!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #1014 przez Yao laoshi
Replied by Yao laoshi on topic Słowniki
Słownik chińsko-rosyjski, o którym była mowa to ten:
www.swistak.pl/aukcje/3377024,Wielki-slo...4-tomy-250-tys-.html
ssl.allegro.pl/item424756354_p_wielki_sl...ski_tom_1_2_3_4.html

Ja osobiście bardzo lubię mój stary słownik chińsko-niemiecki wydany przez 商务印书馆.

Jest też całkiem dobry słownik chińsko-angielski oparty, z tego co wiem, na jednym z najpopularniejszych (jeśli nie najbardziej popularnym) słowniku chińsko-chińskim 《现代汉语词典》, także wydanym przez 商务印书馆 (ma taką charakterystyczną okładkę w deseń przypominający sklejkę).

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #1020 przez Eddie
Replied by Eddie on topic Słowniki
Ah, tego właśnie szukałem. Dziękuje uprzejmie. Słownik rosyjski już zassałem ;)

NIECH ŻYJĄ WSZYSTKIE NARODY DEMOKRACJI LUDOWEJ!

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #1693 przez vforvieslav
Replied by vforvieslav on topic Słowniki
Pytanie odnośnie słynnego słownika Oshanina - ile on jest wart (pieniondzowo), a pierw czy w ogóle jest wart starania się - w sensie czy się bardzo może przydać, czy jest to 'bajer', z którego korzystanie w okienkach między-zajęciowych w zupełności wystarcza?

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #1696 przez xiaobai
Replied by xiaobai on topic Słowniki
a ja z całego serca polecam wszystkim

us.dict.cn

Kiedys wchodził tylko, gdy nie wpisywało sie "www" dzis chodzi tak i tak.

Nie wiem, ile ma słów, ale góruje nad wszystkim, z czego do tej pory korzystałam (słowniki elektroniczne, papierowe, sieciowe). I do tego cała masa przykładów, często wyjęta z tłumaczeń i uzwględniająca rzeczy które często się w tłumaczeniach przydają (umowy, rzeczy biznesowe, technika, ekonomia etc.). Dla początkującego też fajne, choć może odrobinę zawrócić w głowie mnogościa przykładów i odcieni znaczeń. Ale ze wszechmiar warto! 

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #1820 przez Jolanta
Replied by Jolanta on topic Słowniki
Ja od jakiegos czasu uzywam www.nciku.com/
i cos co uwielbiam.. slownik zawiera wymowe calych zdan po chinsku. Brzmia naprawde naturalnie.
Poza tym mnostwo przykladow, rowniez z zagadnienn technicznych, ekonomicznych, slangu.
Polecam.
uzywam pod firefoxem, gdy czytam chinskie teksty, mam mozliwosc sprawdzenia znakow, tylko dzieki podswietlenia znaku, wlacznie z podaniem wymowy i podstawowych znaczen. Klikniecie przerzuca na strone slownika z pelnym wyjasnieniem.

www.rottka.pl
Pomaga rottweilerom.

Czas generowania strony: 0.247 s.
Zasilane przez Forum Kunena