Jakie miasto na stypendium?

Więcej
3 lata 1 tydzień temu - 3 lata 1 tydzień temu #7349 przez Briee
Witam wszystkich :)

Planuję wyjazd do Chin na stypendium, rok 2017 wydaje mi się najbardziej realny. Zbieram informacje na temat miast, chciałabym mieć jakieś upatrzone uczelnie. Postanowiłam zignorować Szanghaj i Pekin, myślę o czymś mniejszym. Chciałabym, żeby było to miejsce ze stosunkowo łatwym dostępem do kultury na dobrym poziomie i sektorem IT (lub inny w kierunku naukowego). Na razie w miarę ciekawe wydają mi się Xi'an i Czengdu, zwłaszcza to drugie wydaje się warte przyjrzenia bliżej.

Czy mógłby ktoś napisać mi więcej o tych miastach albo zasugerować jeszcze jakieś miejsca?

Z góry dziękuję ^_^
Ostatnia3 lata 1 tydzień temu edycja: Briee od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 1 tydzień temu #7353 przez krepa
Replied by krepa on topic Jakie miasto na stypendium?
Sektor IT to faktycznie specjalność Chengdu. Mamy tu największe chińskie i międzynarodowe firmy działające na tym polu. Rzuć nazwę - pewnie jest. Sam studiuję na lokalnej politechnice, podobno najlepszej w regionie ( UESTC ).

Szkołę zdecydowanie polecam, jednak ma też swoje minusy. Nauczanie Chińskiego z pewnością nie stoi na najwyższym poziomie, tutaj dużo lepszy jest Sichuan University. Natomiast jeżeli chodzi o administrację, ciało pedagogiczne czy kampus, to UESTC zdecydowanie wygrywa z SU. Ciężko mi porównywać z innymi uczelniami w Chengdu, bo ich nie znam.

Miasto, Chengdu - najlepsze miasto w Chinach :P , no ale tutaj również muszę to powiedzieć - ma swoje minusy. Mógłbym dużo opisywać, ale diabeł tkwi w szczegółach. Tutaj zapraszam innych do dyskusji w której z chęcią wejdę w polemikę na temat wyższości Chengdu nad innymi "pod-miastami" :P :lol:

Pekin czy Shanghai to wysoko rozwinięte miasta na światowym poziomie, nie ma tych "uroków" mniejszych miast.

Więcej
3 lata 1 tydzień temu #7355 przez Briee
Replied by Briee on topic Jakie miasto na stypendium?
A mógłbyś powiedzieć, czy jest jakaś uczelnia w Czengdu, którą lepiej omijać szerokim łukiem?

Więcej
3 lata 1 tydzień temu #7357 przez krepa
Replied by krepa on topic Jakie miasto na stypendium?
Nic na ten temat mi nie wiadomo.

Ogólnie na Sichuan University, jeżeli chcesz jechać na kurs językowy ze stypendium, to przygotuj się na wynajem mieszkania, bo warunki w akademiku są fatalne. Do tego administracja szkoły jest skrajnie nieprzychylna.
Na innych uniewerkach warunki są dużo lepsze, ale zawsze coś za coś - jest przewaga osób z czarnego lądu i muzułmanów, którzy uwielbiają zaczepiać białe kobiety oraz robić imprezy do rana w pokojach. Ja z ulgą uciekłem z akademika, bo na fatalne warunki składali się właśnie studenci z afryki i bliskiego wschodu.
Za to SU ma zdecydowanie wyższy poziom nauczania j. chińskiego i pewnie nauczania w ogóle, oraz przewagę studentów z Ameryki czy Europy.

Unikać polecić mogę jedynie Soutwest University w Chongqing, no ale to inne miasto...

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #7447 przez fistaszek
Skoro w stypendium zawarte jest zakwaterowanie, to kiedy zamiast akademika wynajmę mieszkanie to dalej będę dostawać na nie pieniądze?

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #7450 przez machinger
Nie, pieniędzy na wynajęcie mieszkania poza kampusem nie dostaniesz. Generalnie w Chinach studenci mieszkają w akademikach i wynajmowanie mieszkań tak jak w Polsce nie zdarza się często, tylko wśród obcokrajowców. Jeśli masz stypendium, które obejmuje również zakwaterowanie w akademiku to w tym wypadku uczelnia zwalnia Cię z opłacania akademika "z własnej kieszeni", ale jeśli wynajmiesz mieszkanie poza kampusem to uczelni to nie obchodzi i wszystko płacisz z własnej kieszeni.

Czas generowania strony: 0.212 s.
Zasilane przez Forum Kunena