Gdzie jechać na stypendium

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #5502 przez Niamey
Jako, że mój post utonął gdzieś niezauważony, to piszę również tu:

Nie chciałam zakładać nowego wątku, więc napiszę  w tym, choć zaczął się dość niechlubnie

Zastanawiam się, gdzie jechać na hipotetyczne stypendium sinologiczne i czuję się nieco zagubiona, więc pomyślałam, że z pewnością sinobrać dostarczy mi jakiejś inspiracji 

Po pierwsze, byłam już w Pekinie i mi się tam bardzo podobało, ale pomijając ewentualne trudności z dostaniem się na wybraną uczelnię, to może warto pojechać gdzieś indziej? Zdecydowanie nie chcę też jechać do Szanghaju, Nankinu i okolic, ale już południowy wschód (np. Kunming) może być. Odpada również Tianjin (byłam i nie urzekł mnie na tyle, by pojechać na rok) oraz Harbin.

W gruncie rzeczy, po prostu nie wiem jakie kryterium wyboru przyjąć 

ze względu na zainteresowanie filozofią, potencjalnie interesowałyby mnie również ośrodki, które oferują kurs filozofii chińskiej na jakimś przyzwoitym poziomie, na który mogłabym się załapać.


Tak czy siak - bardzo proszę o podzielenie się dowolnymi refleksjami na temat

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #5505 przez xue sheng
A myslalas o xianie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #5506 przez minutemail
Byłem w Kunmingu i jest tam bardzo miło :) Ale to był wyjazd rodzinny a nie uczelniany  :) Bardzo polecam, ale mam parę pytań początkującego bo sam niedługo mam studia:

- Jakie stypendium, skąd, gdzie ?  :)
- Trzeba znać chiński perfekcyjnie ?  :)

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #5522 przez PiotrTH
Wszystko zalezy czego dokladnie szukasz, co chcesz osiagnac, czemu chcesz studiowac w Chinach itd.

Pisze ta odpowiedz ogolnie, nie do konca skierowana do Ciebie.

Studiuje aktualnie na Fudanie ekonomie i byl to fantastyczny wybor. Uwielbiam duze miasta, szanghaj, lubie podrozowac ale co najwazniejsze chce cos osiagnac w zyciu. Mieszkanie w centrum handlowym Chin ma swoje wielkie plusy a do tego dochodzi Fudan University jako dobry dodatek do CV.

Jezeli ktos szuka po prostu stycznosci z jezykiem chinskim, filozofia, szanghaj to pewnie nienajlepszy wybor. Jednak jezeli studiujecie business degree i wizyta w chinach powiazana jest z planami na przyszlosc, inwestycja, kariera to mocno polecam aplikowania do duzych miast.

Jezeli macie pytania w sprawie aplikacji itd to dajcie znac. Chetnie pomoge.

Piotr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #5524 przez Niamey
xue sheng, myślałam, choć nie w żaden konkretny sposób, po prostu koleżanka była tam rok :)Być może wszystko jednak skończy się na Pekinie, bo w planach muszę jeszcze uwzględniać swoją niechińskojęzyczną połowę i wymyślić, co mógłby robić w Chinach przez co najmniej pół roku ;)
Zastanawiam się na ile realistyczne jest znalezienie pracy przez kogoś z kilkuletnim doświadczeniem w swojej działce, ale bez znajomości chińskiego? Jak w ogóle (jeśli w ogóle) wygląda poszukiwanie pracy z Polski? A może ktoś z  Was miał taką sytuację, że jechał na stypendium na rok i Wasz parnter/partnerka, pojechali z Wami? Co robili, jak się odnaleźli?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #5595 przez caballini
Nie wiem, czy temat jeszcze aktualny, ale dorzucę swoje trzy grosze. Ja słyszałem o bardzo podobnej sytuacji. Znajoma dostała stypendium, więc jej chłopak najzwyczajniej w świecie też złożył podanie. I dostał. Taki już błogosławiony stypendialny los osób zainteresowanych studiami w Chinach - łatwo coś zgarnąć. Ale jeśli Twoja niechińskojęzyczna druga połówka nie jest zainteresowana uczeniem się chińskiego przez rok i zakończeniem przygody z tym językiem, a jednocześnie nie liczy na znalezienie pracy w zawodzie w Chinach, to chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby uczenie angielskiego. Dla nauczycieli angielskiego roboty tutaj chyba jeszcze długo nie zabraknie. Ale z tego, co słyszałem, powoli coraz rzadziej można dostać pracę "na krzywy (biały) ryj", trzeba się wykazać albo "anglojęzycznym" pochodzeniem, albo certyfikatem. Co oczywiście nie znaczy, że już jest źle. Tylko w takim przypadku pracodawcę zdaje się musiałby znaleźć przed wyjazdem do Chin (nie znam się na kwestiach wizowych).

A jeśli nadal rozważasz Xi'an, to nie pozostaje mi nic innego, jak tylko polecić. Tym bardziej, że powyższe słowa spisane zostały niemalże pod Wielką Pagodą Dzikiej Gęsi ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.191 s.
Zasilane przez Forum Kunena