Kwestie wizy w PL i HongKongu

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #5150 przez Yao laoshi
U mnie policji (jeszcze) nie było, na ulicy też nikt się mnie nie czepiał, ale widziałem dziś, jak na stacji metra sprawdzali dowody osobiste wszystkich Chińczyków (no, ale to pewnie dlatego, że dziś 4 czerwca).

Kampania jak to kampania... nudzą się towarzysze, to i wymyślają takie akcje, żeby było widać, że coś robią. Niestety, nikt nie zabiera się za systemowe rozwiązywanie problemu (który jest, bądźmy szczerzy, marginalny), a zamiast tego robi się kampanię, która wszystkim się za chwile znudzi i pomolestują tylko paru Bogu ducha winnych laowai'ów.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #5154 przez Camillvs
Temat zastepczy, zeby partyjniacy mogli dalej krajsc tak jak kradli.

人在江湖,身不由己!

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #5161 przez mastersino
tak na marginesie ala spam. Ostatnio na zachodzie w Pekińskiej dolinie krzemowej wchodze do stacji metra Zhongguncun. Patrze, ze przy skanerze kazdy cos popija. Podchodze  i ochrona metra prosi  abym upil herbaty :-)
Chyba jakies nowe restrykcje i dobrze ze “bajdziu” nie mialem :P

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #5162 przez bialychinczyk
mastersino

jak masz zamiar mieszkac w Chinach na dluzej, pomysl o innej wizie, inwestycyjnej, bez ograniczen pobytu i multiple entries

Musisz zalozyc jakis ?? business i dostaniesz wize na 3 lata. Te papierki niestety kosztuja 10000 RMB plus setki podpisow i odciskow palca.
Jak sie ozenisz, po 5-ciu latach dostaniesz chinska Green Card. Slub to tylko rejestracja, ale czas juz bedzie pracowac dla ciebie. Musisz miec papierek z konsulatu ze jestes "wolny"

Mieszkam na polmilionowej prowincji i nigdy nikt mnie nie sprawdzal, nigdy nie nosze paszportu

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #5163 przez Camillvs

[...]
Jak sie ozenisz, po 5-ciu latach dostaniesz chinska Green Card. Slub to tylko rejestracja, ale czas juz bedzie pracowac dla ciebie.[...]

Właśnie, ożeniłem się z Chinką w 2009 r., ale prawie od razu do Polski pojechaliśmy. Czy wciąż jednak nalicza mi się te jakieś pięć lat?

人在江湖,身不由己!

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #5164 przez bialychinczyk
z tych 5-ciu lat musisz mieszkac minimum 9 miesiecy w roku w Chinach

Czas generowania strony: 0.175 s.
Zasilane przez Forum Kunena