Uwierzytelnianie dokumentów w CHinach na zagranicę

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #4172 przez YLK
Sebastian, mam wrazenie, ze obecni pracownicy konsulatow i ambasad sa nieporownywalnie bardziej profesjonalni i uprzejmi, niz bylo to na poczatku lat 90tych. Wowczas albo trafialo sie na kogos, kto kulture wyniosl z domu, albo na osobe, ktora rzucala na ciebie wsciekle spojrzenie, miela przeklenstwa pod twoim adresem i traktowala jak nagorszego natreta (pisze z wlasnego doswiadczenia).

Zdarzaly sie osoby niekonwencjonalne, ktore - gdy pojawil sie student w biurze - wyciagaly spod biurka pol litra ojczystego trunku i na dzien dobry pytaly: "napije sie pan?". I to z rana...

Mimo, ze wspominam z nostalgia te wczesne lata tutaj, to zdecydowanie wole obecna obsade naszych placowek. Cieszy, gdy widzi sie dyplomate reprezentujacego nasz kraj, ktory w TV nienaganna angielszczyzna z oksfordzkim akcentem ze swada, humorem i swietna znajomoscia tematu dyskutuje z dziennikarzem.

Watek podryfowal, wiec ide z pradem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #4174 przez Sebastian
Masz rację, tak powinno być. Tak powinna wyglądać prawdziwa dyplomacja. Tylko jakoś tak... brak mi w tym wszystkim duszy...  ;D
Może to po prostu ja nie pasuję do naszych czasów...  :o

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #4185 przez Camillvs
Tak tak, tylko że teraz ta nasza elita ma na karku aferę z przekrętami na wizach, w którą zaangażowała się podobno prokuratura...

人在江湖,身不由己!

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #4193 przez YLK
O, to ciekawe, mozesz podac jakies linki albo blizsze informacje?

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #4194 przez Camillvs
A to wiem od tego, kto się wkurzył na konsula w Pekinie, który utrudniał wydanie wiz w pełni legalnej sprawie, a zarazem pojawiali się jacyś dziwni pośrednicy pracy znający szczegóły sprawy, a była to tajemnica handlowa.  Wkurzony przedsiębiorca doniósł gdzie trzeba i się tym chwali ;) Czy o tym gdzieś napisano, to nie wiem.

人在江湖,身不由己!

Czas generowania strony: 0.163 s.
Zasilane przez Forum Kunena