Ciekawe chińskie kapele/wykonawcy?

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #2475 przez Camillvs
Ostatnio w lutym przez wuhański klub Vox przewinęło się kilka zespołów punkowych z Chin i zagranicy, ale ja byłem tylko na koncercie niemieckiego Combat 77, jakkolwiek najpierw zagrała lokalna kapelka.

W internecie natomiast słyszałem z to jak gra kapela Brain Failure, nie są dla mnie jakoś super oryginalni, ale na pewno wolę słuchać ich niż 周杰伦 ;)

A tutaj link do ich "my space":
http://www.myspace.com/brainfailurepunk

Swoją drogą dziwni są chińscy fani muzyki punk, prawie nikt nie rwie się do tradycyjnego europejskiego tańca POGO, tylko stoją i się gapią ;) A może to tylko tak jest w Wuhanie (zdaje się, że w całych Chinach wuhańczycy mają opinię dziwnych ludzi), a może dlatego, że mało ludzi było i jakoś tak 不好意思 obijać się o podpitych obcokrajowców (aczkolwiek zwykle chińscy chłopcy chętnie macają innych chłopców po przyjacielsku), albo jedno i drugie.

人在江湖,身不由己!
Ostatnia10 lata 6 miesiąc temu edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #2477 przez xiaobai
nie wiem, jak koncerty na kontynencie, ale pamiętam, że na jednym z bardziej znanych podówczas (jakiś 2004 chyba, nie wiem, jak teraz) festiwali rockowych na Tajwanie, ludzie poprzynosili sobie takie małe krzesełka rybackie albo makatki i siedząc tak, oglądali ze spokojem godnym widzów jasełek, jak po scenie np. miotała się naprawdę niezła japońska grupa. Po każdym utworze było bite brawo.
Trzy radośnie pląsające waiguoreny (w tym i pisząca) zostały obfotografowane jako największa zagadka i atrakcja festiwalu i ukazały się we wszystkich sprawozdaniach z festiwalu. Musiało być to niezłe diaolian w naszym wydaniu - tak zaprezentować spocone i wykrzywione atawistycznymi instynktami pozbawione kontroli jestestwa.
Ostatnia10 lata 6 miesiąc temu edycja: od.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2479 przez YLK
Na tutejsze koncerty zaczalem regularnie dosc niedawno, dzis nad ranem wrocilem z ostatniego - graly 4 kapele, a gwiazda byla grupa z Xiánu o wdziecznej nazwie Sucker. Jeszcze mi dzwoni w uszach, bo siedzialem pod glosnikiem, zeby lepiej wszystko nakrecic. Publika chinska dretwa raczej, w koncu jeden Lao Wai zaczal skakac pod scena, ale nikt sie jakos nie dolaczyl. Potem piwa wystarczylo, zeby 3 Lao Waiow i jeden Chinczyk (zreszta basista z zespolu grajace przed gwiazda) zaczeli tanczyc pogo, ale bidactwo byl watly i ciagle lecial gdzies w katy... ;D

Jednak w sumie zabawa byla przednia, muzyka na pewno nie orginalna, ale glosna i skoczna.

Rzuccie okiem na klipy z wystepami Carsick Cars, tam z 30 osob niezle skakalo, choc do pogo troche im brakowalo. Muzyka odlotowa, tylko trzeba sluchac glosno, a Zhang Shouwang to calkiem niezly gitarzysta.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2480 przez ximinez
Byłem na kiedyś na punkowym koncercie w Pekinie. Siedziałem jakiś czas przy stoliku pijąc piwo i czekając na pogo (no bo nie będę jeden sam szalał). Raz się zaczęło, ale nie zdążyłem dobiec. Wracam do stolika, chwilę siedzę, a tu znowu pogo. Tym razem zdążyłem i wpadłem w kocioł wątłych (w porównaniu ze mną przynajmniej) Chińczyków. Komentarz znajomego Amerykanina: "Dude, I've never seen anyone put out a mosh pit in 10 seconds"  ;D

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 1 tydzień temu #2512 przez YLK
Ostatnio zaliczylem sporo koncertow i stracilem troche sluch, ale warto bylo. Przed chwila wrocilem z koncertu Cold Fairyland promujacego nowa plyte Lin Di (przy okazji pozdrowienia dla Karola...) - ale o tym kiedy indziej.

Dwa klipy zespolu SUCKER z Xi'anu, ktory w ramach trasy koncertowej po kraju odwiedzil 4 marca Szanghai:

Przed nimi grala lokalna kapela THE DROPKICKS - warto jej posluchac:

Dwie uwagi:

1.Koniecznie sluchac GLOSNO!
2.Najlepiej kliknac na klip, wejsc na strone Youtube, po czym na klipie kliknac na HQ (High Quality) - jakosc obrazu znacznie sie poprawi.
Ostatnia10 lata 1 tydzień temu edycja: od.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 1 tydzień temu #2557 przez Wilczyn
Ostatnia10 lata 1 tydzień temu edycja: od.

Czas generowania strony: 0.259 s.
Zasilane przez Forum Kunena