Jakie dzieła zachodniej popkultury są popularne w Chinach?

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu - 6 lata 6 miesiąc temu #5905 przez ril
Które z bestsellerów bądź kultowych filmów na Zachodzie zostały też dobrze przyjęte w Chinach? Harry Potter? Zmierzch? Gra o Tron? Są popularne? Czy też może własna fantastyka związana z wushu dominuje a wampiry, czarodzieje, rycerze czy zombie są marginalne?
Ostatnia6 lata 6 miesiąc temu edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #5907 przez homikus
Krótko i na czasie:
W tym roku prawdziwym hitem w Chinach był "Iron Man 3". Natomiast "Szybcy i wściekli 6" okazał się filmem jeszcze popularniejszym i to chińska premiera winduje w górę ogólnoświatowe statystyki otwarcia dla tego... filmu. Bez Chińczyków nie byłoby tak różowo ;) Choć w sumie mnie to dziwi...

A ze spostrzeżeń codziennych:
W okresie (przed)premierowym "Iron Mana 3" cały Pekin był dosłownie oblepiony plakatami. W większości tak agresywnie reklamowane są - jak wynika z moich obserwacji - raczej produkcje rodzime (wśród których przeważa oczywiście tematyka historyczno-przygodowa).

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #5917 przez Niamey
Iron Man 3 miał nawet zawierać jakieś sceny rzekomo przygotowane specjalnie pod chińską publiczność, ale widziałam tę wersję i szczerze mówiąc było to śmiechu warte - jakieś nic nie znaczące scenki na koniec filmu, plus skądinąd śliczna Fan Bingbing migająca przez sekundę na korytarzu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.181 s.
Zasilane przez Forum Kunena