Z Pekinu do Qingdao

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #1875 przez Edyta
Z Pekinu do Qingdao was created by Edyta
Witam, na początku stycznia zaczynam praktykę w Qingdao, niestety jeszcze nie dotarło do mnie zaproszenie (wysłane 10 dni temu) z którym muszę udać się do Warszawy po wize. Boję się ze nie zdążę z tym wszystkim dlatego nie mam też zarezerwowanego lotu (a ceny z dnia na dzień idą w górę). I tutaj pojawia się mój problem. Pytanie brzmi: która opcja jest lepsza? Przelot z Wrocławia przez Frankfurt (lub Monachium), później przez Pekin i prosto do Qingdao, czy może tylko do Pekinu a stamtąd pociągiem do Qingdao?
Chodzi o to, że zamawiając w tym momencie lot (w dwie strony) trasa Wrocław-Qingdao jest o 1000 PLN droższa od trasy Wrocław-Pekin. Mój przyszły pracodawca jakiś czas temu wspomniał że bilet kolejowy Pekin-Qingdao wynosi koło 30 euro (również w dwie strony) czyli prawie 10 razy mniej (przy czym nie wspominał o problemach związanych z podróżą). Słyszałam jednak coś o problemach z kupnem biletu, z wydostaniem się z Pekinu itp. Chciałabym się dowiedzieć jak to wszystko mniej więcej wygląda? Co się bardziej opłaca? (wydaje mi się że lepszym wyjściem byłby przelot prosto do Qingdao jeżeli nie ma szans na kupno biletu kolejowego i wyjazd z Pekinu tego samego dnia - ale czy to naprawdę aż tak wielki problem?)
I ostatnie pytanie: w którym z przypadków lepiej wybrać lądowanie w "Beijing Capital International Airport" a w którym w "Peking Capital Airport"

Chcieć to móc! :)
[czyli: doświadczenia z praktyki w Chinach]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #1876 przez Yao laoshi
Replied by Yao laoshi on topic Z Pekinu do Qingdao
Problem z biletami kolejowymi polega na tym, że (choć rzeczywiście stosunkowo tanie) nie da się ich z reguły kupić tuż przed wyjazdem, gdyż brakuje miejsc.

Taniej jest kupować bilety na loty wewnętrzne w samych Chinach - bilet Pekin-Qingdao na początek stycznia kosztuje w tej chwili ok. 600-650 RMB (w jedną stronę), czyli ok. 70 euro. Problem w tym, że zakup biletu na lotnisku w dniu wylotu może okazać się większym wydatkiem (nawet do 1200 RMB).

"Oba" lotniska, o których wspominasz, to jeden i ten sam port lotniczy - rejsy międzynarodowe przylatują wyłącznie na Lotnisko Stołeczne.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #1880 przez Edyta
Replied by Edyta on topic Z Pekinu do Qingdao
Serdeczne dzięki za odpowiedź. Coś mi się wydaje, że lepiej skorzystać z samolotu do samego Qingdao (jeśli pociąg najprawdopodobniej będzie mnie kosztował 125 euro w jedną stronę, czyli np. 250 w dwie, a za 300 nie muszę się martwić o kupno biletów, o to czy jeszcze coś dla mnie zostało, czy może już nie itp).

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #1885 przez Yao laoshi
Replied by Yao laoshi on topic Z Pekinu do Qingdao

jeśli pociąg najprawdopodobniej będzie mnie kosztował 125 euro w jedną stronę, czyli np. 250 w dwie

125 euro za bilet na pociąg z Pekinu do Qingdao?! 125 euro to ok. 1200 RMB, nie wiem czy w Chinach jest jakakolwiek trasa, na którą można by kupić tak drogi bilet... Najdroższy bilet na pociąg Pekin-Qingdao kosztuje 330 RMB...

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #1888 przez Edyta
Replied by Edyta on topic Z Pekinu do Qingdao
Rzeczywiście, przepraszam za zamieszanie :)

Również pozdrawiam

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #1979 przez Camillvs
Replied by Camillvs on topic Z Pekinu do Qingdao
Ja kupilem 29 sieprnia bilet kolejowy na dzien 1 wrzesnia na trasie Szanghaj-Wuhan bez problemu, ale teraz sa ferie, swieta i takie tam, wiec rzeczywiscie moze byc problem, bo z Kantonu do Wuhanu wracalem pare dni temu z biletem bez miejscowski spiac na swoim plecaku w przegubie miedzy wagonami, ale tanio, bo za 35 RMB;-)

人在江湖,身不由己!

Czas generowania strony: 0.188 s.
Zasilane przez Forum Kunena