Studia dalekowschodnie UJ

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #6459 przez xiaoliang
Replied by xiaoliang on topic Studia dalekowschodnie UJ
Cześć! Wiecie, gdzie znajdę progi punktowe z ubiegłych lat? Nie mogę się do nich dokopać, nawet przy pomocy wujka google ;_;

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #6487 przez Monkey
Replied by Monkey on topic Studia dalekowschodnie UJ
Mógłby ktoś podzielić się informacjami co do tego kierunku? Zależy mi na rozwianiu kilku wątpliwości.  :)

1. Czy dzięki uczęszczaniu na ten kierunek można osiągnąć poziom "wstępu" do w miarę swobodnego używania języka chińskiego?

2. Z tego co wyczytałem, chodzi tam przede wszystkim o zrozumienie problematyki i szeroko pojętych interesów rejonu Dalekiego Wschodu. Czy łączy się to w jakiś sposób z konkretnymi zagadnieniami z dziedziny ekonomii?

3. Czy dla studentów tego kierunku przewidziane są stypendia zagraniczne?

Mam nadzieję, że znajdzie się osoba zorientowana w temacie. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź  ;)

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu #6532 przez xiaoliang
Replied by xiaoliang on topic Studia dalekowschodnie UJ
dostałam się na moduł Chiny! I teraz mam pytanie, może ktoś wie... Czy jest możliwa nauka 2 języków orientalnych, czy tylko 1-go? Świetnie byłoby uczyć się dwóch...

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu #6534 przez Szwed
Replied by Szwed on topic Studia dalekowschodnie UJ
Ja tylko się wtrącę, że nauka samego Chińskiego, jeśli będziesz chciała się go nauczyć porządnie i przyłożyć się do materiału zadawanego na lekcjach, pochłonie Ci masę czasu. Byłoby bardzo ciężko, zwłaszcza w polskich warunkach.

Chyba, że chcesz po trzech latach studiów umieć się przedstawić i powiedzieć o swoim hobby w tych dwóch językach. I niewiele więcej. Trochę przesadzam, ale tak może być.

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu #6556 przez Olivque
Replied by Olivque on topic Studia dalekowschodnie UJ
Ja również dostałam się na moduł: Chiny :)
Czy studia dalekowschodnie są cięższe od standardowej sinologii (dostałam się a taką na UG, ale studiowanie na UJ wydało mi się bardziej korzystne :) )? Czy osoby, które zapisały się do grupy rozszerzonej skończą studia z o wiele wyższą znajomością języka niż studenci z grupy podstawowej?

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu #6557 przez Niltinco
Replied by Niltinco on topic Studia dalekowschodnie UJ
Nie wiem jak dokładnie sytuacja wygląda na chińskim, ale studenci kulturoznawstwa dalekowschodniego z profilu japońskiego znali po 3 latach język na takim poziomie jak studenci japonistyki po roku. Nie ma co się oszukiwać, kulturoznawstwo zaoczne nie dorówna do poziomu dziennej filologii. Patrząc nawet na plan dla dziennych z kierunku dalekowschodniego to na 1 roku każda grupa ma chiński zaledwie 3 razy w tygodniu, a to dość mało.

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Czas generowania strony: 0.192 s.
Zasilane przez Forum Kunena