Się przedstawiam

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #636 przez YLK
Replied by YLK on topic Się przedstawiam
Piwo to temat wdzieczny, wiec kilka spostrzezen. Nie nalezy nigdy na prowincji pic piwa beczkowego, bo to najgorsze pomyje, kiedys w Shanxi w 榆次 dalem sie na to nabrac. Male browary w restauracjach, ktore kupily taki sprzet, daja swietne piwka, ale cena jest czesto dosc wysoka, no i dostepnosc ograniczona.
Butelkowych piw jest w Chinach zatrzesienie - kazdy rejon, zadupie, ma swoj browar, w ktorym robi mieszanke wody, barwnikow, fenolu, i truje lokalne otoczenie. Albo np. uzywa trujacych klejow do nalepek. Stad tez najlepiej mimo wszystko pic piwo markowe, a przy okazji olimpiady najlepiej to z Pekinu (北京,燕京), bo te na pewno sa sprawdzane...:) (w Chinach nigdy nie jest "na pewno", to juz inna sprawa).
Poza tym wielkim smakoszem piwa nie jestem, pije mnostwo, bo cala reszta lokalnych napojow i sokow to slodziki - pewnie caly przemysl zostal przekupiony przez producentow insuliny...
Zagraniczne piwa sa rowniez osiagalne bez problemu, wiekszosc jest rozlewana lokalnie, no i oczywiscie sa importowane, czesto niestety juz nie najswiezsze.
"Weissbier" jest do kupienia w Shanghaju, doskonale piwo, ale od kiedy cena poszla do gory z 12.80 na 16.80 za puszke, przestawilem sie calkowicie na lokalne.

A w ogole dla tych wybierajacych sie do Chin jedna sugestia - napijcie sie za wszystkie czasy polskich wod mineralnych i gazowanych, takich doskonalosci tutaj nie znajdziecie; Perriery i inne cuda to przereklamowane kranowy przy naszych.

Znow odezwala sie we mnie tesknota, wiec koncze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #829 przez homikus
Replied by homikus on topic Się przedstawiam
Pozwolę sobie tutaj na nieco spóźnione powitanie :)

Na 武大? Ech, Wuhan, Wuhan... Sam spędziłem tam swój rok, ale na 华师. Widzę, że znajdzie się tu znacznie więcej osób z wuhańskimi doświadczeniami, niż się spodziewałem. Miło :)

Poza tym witam po krótkiej wakacyjnej przerwie, na którą sobie w drugiej połowie sierpnia pozwoliłem, czym tłumaczę swoją nieobecność. A mam tu, jak widzę, sporo do nadrobienia :)

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #3927 przez Camillvs
Replied by Camillvs on topic Się przedstawiam

Pozwolę sobie tutaj na nieco spóźnione powitanie :)

Na 武大? Ech, Wuhan, Wuhan... Sam spędziłem tam swój rok, ale na 华师. Widzę, że znajdzie się tu znacznie więcej osób z wuhańskimi doświadczeniami, niż się spodziewałem. Miło :)

Poza tym witam po krótkiej wakacyjnej przerwie, na którą sobie w drugiej połowie sierpnia pozwoliłem, czym tłumaczę swoją nieobecność. A mam tu, jak widzę, sporo do nadrobienia :)

Na 武大 mają fajny kampus, gdzie prowadzało się dziewczyny na randki i chodziło z grupą oglądać kwitnące wiśnie, ale to u nas na 华师 więcej dziewczyn i do tego English Corner dwa razy w tygodniu ;)

A tak swoją drogą jakoś w chyba w maju 2010 gościł na UW profesor z 武大 i opowiadał o WTO.

人在江湖,身不由己!

Czas generowania strony: 0.185 s.
Zasilane przez Forum Kunena