Się przedstawiam

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #630 przez Wujek Fido
Się przedstawiam was created by Wujek Fido
Wypada się przedstawić, choć nie bardzo tu pasuję - nic mnie nie łączy z młodymi pasjonatami Orientu (pasja nie wygasła, bo jej nigdy nie było). Ze starymi wyjadaczami łączy mnie już tylko starość - nigdy nie spędziłem w Chinach jednorazowo dłużej niż rok, a i książek niewiele przeczytałem. To forum jednak roztacza taki nimb profesjonalizmu, że pomyślałem, że możę ogrzeję się gdzieś przy cesarskim dworze:)
Konkretnie: pierwszy rocznik sinologii UAM, 90/91 na 武大 (nie było klimy w akademikach, może tylko w 中国银行 w Hankou:), potem głównie przemysł, w Chinach i w Polsce, w tej chwili gdzieś naprzeciw Taiwanu (to się szybko zmieni). Referencje tudzież 关系: znam chyba dobrze YLK (mogę się mylić), nawet mnie uczył jednej ze swoich specjalności, znam dyrektora Macieja G. i raz (chyba) spotkałem Szopena w hotelu BRH w Pekinie. Może wystarczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #631 przez YLK
Replied by YLK on topic Się przedstawiam
Witaj Wujku, zdaje sie, ze znalezlismy w koncu jakas przystan, w ktorej mozna sie zatrzymac i pogadac o starych, dobrych czasach, poki jeszcze lepsze nie nadeszly...

Milo.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #632 przez Wujek Fido
Replied by Wujek Fido on topic Się przedstawiam
Tak, tak. Postawimy nasze laski przy bambusowych fotelach, herbatki się napjemy, może fajeczkę z opium zakopcimy i pogwarzymy o starych dobrych czasach (tylko te stare są dość dobre). A młodzież niech słucha opowieści satruszków.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #633 przez szopen
Replied by szopen on topic Się przedstawiam
Z przyjemnoscia sie przylacze.

Long Xiang piwo ze sklepiku pod brama YuYan i babcie tam butelki zbierajaca, co co lepszych klientow jajkiem na twardo gotowanym czestowac lubila przypomne.

Do jutra, bo u mnie juz fajrant.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #634 przez YLK
Replied by YLK on topic Się przedstawiam
Babcie pamietam, miala jakas tragiczna historie za soba (odebrane dziecko czy cos takiego), gdzie mam chyba nawet jej zdjecie. Piwo bylo za Y1.10, ale to juz po podwyzce. Knajpka kolo sklepiku, gdzie dobre baozi dawali i haidaisi, gdzie mozna latwo bylo miec buty (i nie tylko) oplute jak klient siedzacy przy sasiednim stole odwracal sie, zeby oczyscic gardlo z tlustej, lepkiej i zielonej flegmy...
O dzwiekach nie powiem, byla tu jednak jasna chwila - kiedy niejaki Ziomek, prawdziwy artysta, polknal duza ilosc powietrza i beknal - gwar, w ktorym trudno bylo normalnie rozmawiac nagle ucichl jak uciety...
Polak potrafi.

Piekne chwile.

Nic, biore laske i kustykam do toalety...

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #635 przez Wujek Fido
Replied by Wujek Fido on topic Się przedstawiam
Czyżby początek dyskusji o piwie? Czemu nie, choć może forum kuchni byłoby lepsze, ale Wy tam o śmierdzącym doufu....
Najlepsze piwo to wuhańskie Zhongde (中得), przynajmniej jeszcze rok temu piłem je w Changchun. Jedyne jakie mogło z nim współzawodniczyć to był pszeniczny "Weissbier" robiony przez szkołę browarnictwa w Wuhanie (prowadzili ją zdaje się Niemcy, stąd nazwa). Chyba nigdy nie trafiło na rynek - myśmy pili po znajomości.

Czas generowania strony: 0.209 s.
Zasilane przez Forum Kunena