Witam rowniez

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #601 przez YLK
Witam rowniez was created by YLK
W Chinach wyladowalem rok po Szopenie i juz zostalem... Na poczatku zaliczylem kilka lat u konkurencji UW, choc jeszcze wczesniej "tlumaczylem" dla siebie w pocie czola z trudem zdobyte w Ambasadzie ChRL ksiazki o SzW, korzystajac z wielkiego 4-tomowego slownika chinsko-rosyjskiego (ciekawe, czy ktos sie na niego natknal).  Teraz przezywam depresje wieku bardzo dojrzalego, bo i tu zle, i tam nie dobrze...

Swoja droga gratulacje dla zalozyciela forum, dobra inicjatywa i miejmy nadzieje, ze forum bedzie zdobywac coraz wieksza popularnosc,

YLK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #603 przez Yao laoshi
Replied by Yao laoshi on topic Witam rowniez

korzystajac z wielkiego 4-tomowego slownika chinsko-rosyjskiego (ciekawe, czy ktos sie na niego natknal). 

Ależ oczywiście - przecież to klasyk :-)

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #604 przez YLK
Replied by YLK on topic Witam rowniez

korzystajac z wielkiego 4-tomowego slownika chinsko-rosyjskiego (ciekawe, czy ktos sie na niego natknal). 

Ależ oczywiście - przecież to klasyk :-)

Jestem pod wrazeniem, myslalem, ze malo kto o nim wie, swoj kupilem zdaje sie w 1984 (NB w ksiegarni Orpanu na Mielzynskiego), ciekaw jestem w ktorym Ty sie z nim zetknales i gdzie?

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #608 przez Yao laoshi
Replied by Yao laoshi on topic Witam rowniez
Pierwszy raz oglądałem go na jakichś zajęciach podczas studiów (pewnie tak ok. roku 2002), mieliśmy go także w naszym "pokoju nauczycielskim" na UAM-ie. Gdzieś tak w 2006 natknąłem się także na aukcję na Allegro, której przedmiotem był właśnie ten słownik (ale nie miałem wtedy pieniędzy na zakup - sprzedający chciał za niego minimum 400 złotych).

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #622 przez szopen
Replied by szopen on topic Witam rowniez

W Chinach wyladowalem rok po Szopenie i juz zostalem...

Teraz przezywam depresje wieku bardzo dojrzalego, bo i tu zle, i tam nie dobrze...

YLK

Bez przerw zadnych?
Niezle.

Depresja sie mnie nie czepila.
Ja w pewnym momencie stwierdzilem, ze wystarczy i poszukalem latwiejszego miejsca do zycia, powrot do Polski nie wchodzil w gre wiec ciut dalej od domu myknalem. I zadowolony jestem.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #623 przez YLK
Replied by YLK on topic Witam rowniez
Witaj Szopen,

Bez przerw - chyba ze liczyc wakacyjne, jednomiesieczne przyjazdy do kraju na wakacje, zreszta niekiedy raz na 3-4 lata. Tak wiec teraz dobiega konca 18 rok, a za 2 tygodnie wejde w 19.
Nie wierze, ze nie byles rozdarty i nie miales dosc - inaczej byc nie emigrowal dalej.
Mysmy tez mieli takie plany swego czasu (Australia/NZ/Kanada), ale jakos nie podjelismy decyzji. Kontakt z Ozzies dal nam wiele do myslenia... NB pamietasz Ozy?:)

No ale najwazniejsze, ze jestes zadowolony, zazdroszcze, a zycie jak zycie, ma blaski i cienie, gdziekolwiek by sie nie bylo...

Czas generowania strony: 0.181 s.
Zasilane przez Forum Kunena