Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! :)

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #194 przez tingyao
Bardzo się cieszę, że powstało nareszcie forum poruszające tematykę Chin. Na początek gratulacje dla pomysłodawcy i twórcy - stronka ma bardzo ładny design a tematy są ciekawe, więc całość zapowiada się obiecująco.

No a teraz słówko o mnie... Mogę się uważać za najszczęśliwszą osóbkę na świecie, ponieważ udało mi się dostać na upragnioną sinologię na UAM ie ;D  Tematyką Chin interesuję się już od gimnazjum, a z czasem spotęgowało się to w potężnego, wręcz maniakalnego fioła (spoko, niegroźny dla otoczenia). Często przyłapuję się na kupowaniu (za ciężko zaoszczędzone pieniądze) co rusz to nowej książki do przeładowanej już biblioteczki. Problem tylko, że nie nadążam z czytaniem... Uważam, że  ludzie powinni dowiedzieć się nieco więcej o tym posiadającym pasjonującą tradycję, wieloletnią historię i barwną kulturę kraju i to nie tylko ze względu na zbliżające się igrzyska. Dzięki takim stronom jak ta, staje się to bardziej realne.

Na koniec mały apel do młodych, zdolnych i marzących o sinologii. Nie poddawajcie się i uparcie dążcie do celu! Nie można przejmować się głupią maturą i wysokim progiem punktowym na studia. Wszystko to, o czym marzycie, na pewno się spełni. Trzeba uwierzyć w siebie i swoją pasję!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #195 przez Beijing
Witaj, wśród nas:) Zazdroszczę Ci studiów, też planuję sinologie na UAMie, ale to już pisałem wcześniej. Fioła na tym punkcie to chyba ma każdy z nas. Tak, ludzie powinni się czegoś dowiedzieć, ale wolą przeglądać w statystykach ile to już Chińczycy zamordowali Tybetańczyków. To smutne...

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #196 przez homikus
Witam serdecznie i ja!

Dziękuję za miłe słowo, dołożyłem, i wciąż dokładam, wszelkich starań, aby Forum wyglądało i funkcjonowało, jak należy :)

Często przyłapuję się na kupowaniu (za ciężko zaoszczędzone pieniądze) co rusz to nowej książki do przeładowanej już biblioteczki. Problem tylko, że nie nadążam z czytaniem...

Ach, właściwie od pierwszego roku mam ten sam problem... Ale nie narzekam, biorąc pod uwagę, ile przyjemności mi to sprawia :) Gratulacje z okazji dostania się na sinologię!

Tak, ludzie powinni się czegoś dowiedzieć, ale wolą przeglądać w statystykach ile to już Chińczycy zamordowali Tybetańczyków.

Trafnie to ująłeś. Ale media w Polsce nie dostarczają prawie żadnych informacji o Chinach, a większość tych, które się pojawiają, to rzeczy albo w kontekście Olimpiady (to ostatnio), albo na przykład właśnie Tybetu. I są one dość tendencyjne. Cóż, nie ma się co dziwić, taka moda na Tybet i manifestowanie poparcia dla niego zapanowała. A ludzie nie mają zwyczaju zdobywania nowej wiedzy, informacji, drążenia tematu, tylko zadowalają się bezwartościową medialną papką, którą się im wciska.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #202 przez tingyao
Serdecznie dziękuję za gratulacje.

Ale media w Polsce nie dostarczają prawie żadnych informacji o Chinach, a większość tych, które się pojawiają, to rzeczy albo w kontekście Olimpiady (to ostatnio), albo na przykład właśnie Tybetu. I są one dość tendencyjne.

Zgadzam się, dlatego warto polecić tym, którzy jeszcze nie znają tego adresu, stronę Chińskiego Radia Międzynarodowego : polish.cri.cn/ Sama często tam zaglądam już od dłuższego czasu i dzięki temu jestem na bieżąco i nie muszę oglądać jakiś tendencyjnych reportaży ludzi, którzy często nie orientują się w poruszanym przez siebie temacie.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #204 przez homikus
No, tam znów nie brakuje propagandy, co jest przegięciem w drugą dla odmiany stronę...

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #206 przez tingyao
To też prawda. Trudno w dzisiejszym świecie o obiektywność... Ale lepszy rydz niż nic  =)

Czas generowania strony: 0.207 s.
Zasilane przez Forum Kunena