Nei5 dei6 hou2!

Więcej
11 lata 12 godzin temu #1284 przez Ling Ling
Nei5 dei6 hou2! was created by Ling Ling
您們好!!

Albo jak to po kantońsku się mówi: 你哋好! ale nie wiem, czy się Wam kantońskie znaki w ogóle wyświetlą :)

Będę tu chyba powiewem odmiennej chińskości, bo nie mieszkam w Chinach Kontynentalnych, tylko w Specjalnym Okręgu Administracyjnym i nie jest to Makao, oraz nie znam mandaryńskiego (wyłącznie na piśmie i to tylko tradycyjnym, jako że pismo formalne jest zgodne z gramatyką i słownictwem mandaryńskim), a kantoński.

No dobrze... "znam" to za dużo powiedziane, bo ciągle się dzielnie uczę ;) I ciągle mi się wydaje, że jeszcze niewystarczająco umiem  ;D

Tak więc niniejszym się przedstawiam i wszystkich pozdrawiam :D

我唔係西人,我係雞蛋。

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 8 godzin temu #1289 przez Niltinco
Replied by Niltinco on topic Nei5 dei6 hou2!
Witaj na forum :). O znaki się nie martw bo przy zainstalowaniu obsługi języków wschodnio-azjatyckich nie ma siły by nie wyświetlało ;). Szkoda tylko, że akurat samo widzenie znaków nie sprawia, że je rozumiem :P.

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Więcej
11 lata 7 godzin temu #1290 przez Ling Ling
Replied by Ling Ling on topic Nei5 dei6 hou2!
Problem polega na tym, że znaków wyjątkowych dla języka kantońskiego nie ma w typowych zestawach chińskich znaków. Ja musiałam instalować specjalny zestaw, bo inaczej takie cuda jak: 啲嘅咗嚟 mogą się nie pojawić.

Ale może technika zaszła dalej i widzicie je bez problemów :)

我唔係西人,我係雞蛋。

Więcej
11 lata 7 godzin temu #1291 przez Niltinco
Replied by Niltinco on topic Nei5 dei6 hou2!
Nie instalowałam żadnych dodatkowych czcionek, a wszystko mi pięknie wyświetla ;).
Jak Ci się żyje w Hongkongu? Moja znajoma Chinka właśnie stamtąd pochodzi i odnoszę wrażenie, że chce się wyrwać z tego miasta, a że jej się Polska bardzo spodobała i uczy się polskiego to może kiedyś się tutaj osiedli ;).
W chwili obecnej mandaryński to dla mnie kosmos, a kantoński to już w ogóle coś niepojętego, ale pięknie brzmi ^^. Mam nadzieję, że kiedyś opanuję oba te dialekty, choć na razie skupiam się na innym języku obcym.

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Więcej
11 lata 37 minut temu #1297 przez homikus
Replied by homikus on topic Nei5 dei6 hou2!
Witam Szanowną Panią! Cesarz rad jest :)

No właśnie, przyłączam się do prośby Niltinco, poopowiadaj coś o HK, o życiu, jest tu nawet miły specjalny dział do takich niecnych hongkongijskich celów. Szczególnie chętnie poczytam, ponieważ, jak już gdzieś napisałem, w HK jestem bezgranicznie i bezkrytycznie wręcz zakocany! Mam mnóstwo przemiłych wspomnień z kilku tam wypadów :)

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #1306 przez Ling Ling
Replied by Ling Ling on topic Nei5 dei6 hou2!

Nie instalowałam żadnych dodatkowych czcionek, a wszystko mi pięknie wyświetla ;).

No to super!

Mam nadzieję, że kiedyś opanuję oba te dialekty, choć na razie skupiam się na innym języku obcym.

Jako filolog protestuję!! To są języki, nie dialekty! :O

Coś tam popiszę o HK. Kiedyś miałam bloga, ale durne komentarze różnych pojawiających się indywiduuów sprawiły, że zamkłam. Ale forum to jednak jakaś tam społeczność, do tego pisać mogą zalogowani, więc mogę coś skrobnąć od czasu do czasu :)

Jeśli ktoś chce się zmierzyć, to mam innego bloga, ale jest pisany kolokwialnym kantońskim (nie formalnym, równym z mandaryńskim), więc nie wiem, czy zrozumiecie. Link w moim profilu.

我唔係西人,我係雞蛋。

Czas generowania strony: 0.217 s.
Zasilane przez Forum Kunena