Jak stworzyć w Internecie słownik PL-CH?

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #2370 przez jin tongxue
Od pewnego czasu chodzi mi po głowie stworzenie takiej bazy danych w Internecie, gdzie można by wrzucać słówka po polsku i po chińsku wraz z przykładami np. z googla, yahoo czy baidu, coś w stylu internetowego słownika. Mój brat jest maniakiem bazodanowym, więc jest nastawiony entuzjastycznie i mógłby się zająć stroną techniczną. 
Gdyby zaprząc do roboty studentów UW i UAM (a są też przecież polonistyki w ChRL, Kongzi Xueyuan itp...), którzy w ramach zaliczeń mogliby odrabiać trochę sinologicznej pańszczyzny, po trzech-czterech latach mielibyśmy całkowicie za darmo niezgorszy słownik polsko-chiński w wolnym dostępie. Tłumaczenie poprzez język trzeci można by pomału odstawić do muzeum.

Co trzeba zrobic, żeby to chwyciło?

得魚忘筌,得意忘言。

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #2372 przez Niltinco

Co trzeba zrobic, żeby to chwyciło?

Rozreklamować. Na pewno znajdą się osoby chętne do pomocy bo skoro w przypadku japonistów z różnych uczelni taka współpraca jest możliwa (patrz serwis http://pokeprojekt.maikeru.pl/ ) to i z zebraniem sinologów (lub po prostu osób znających chiński) nie powinno być aż takiego problemu.

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2518 przez misheque
Gwarantuje, ze jezeli zostanie uruchomiony serwis z sensownymskryptem, z mozliwoscia zakladania kont i moderowania slownika, cos jak wikipedia, to ludzie w to wejda, i wciagna innych ludzi. Kto napisze skrypt? Jesli zajdziesz zspol, ludzi, ktorzy zechca sie zadedykowac,to ja moge poprowadzic ten projekt, prowadzilem juz znacznie wieksze projekty w Pekinie i teraz na Tajwanie w pracy w tej wlasnie branzy. Zespol wymaga przynajmniej:
- programista www (PHP/Perl/ASN etc., Javascript, CGI, bla bla)
- architekt bazodanowy (chocby MySQL lub cokolwiek)
- designer (grafik/Flashowiec)
jesli udaloby sie zrekrutowac taki zespol z zaangazowanymi osobami, to moge postawic taki serwis.

Czas generowania strony: 0.230 s.
Zasilane przez Forum Kunena